Aktuální situace kolem nového typu koronaviru

V Praze dne 2. 4. 2020

Vážení klienti, vážení přátelé,

situace se nejen u nás v České republice, ale i na celém světě mění z minuty na minutu. Stejně jako Vy, tak i my v USA na míru sledujeme aktuální informace. V současné době není nikdo schopen předpovědět, jak se bude situace kolem koronaviru vyvíjet.

S ohledem na tuto skutečnost řešíme zájezdy postupně dle data plánovaného odletu. Momentálně jsme v kontaktu především s klienty, jejichž odlet je plánován do 11. 5. 2020 a hledáme náhradní řešení akceptovatelné pro obě strany.

Pokud je Váš odlet plánován na pozdější datum, buďte prosím trpěliví. Nynější opatření jsou časově ohraničená a nelze předjímat, jak se bude situace vyvíjet v následujících měsících. My stále pevně věříme, že se vše podaří dostat pod kontrolu.

V případě, že bude situace přetrvávat a mohla by ohrozit i Váš zájezd, budeme Vás telefonicky kontaktovat s dostatečným předstihem (relevantní představa bývá cca 3–4 týdny před začátkem zájezdu). Všem se budeme snažit vyjít vstříc a vyřešit Vaši plánovanou dovolenou nejlépe, jak to bude možné.

V souladu s doporučením Asociace cestovních kanceláří a Ministerstva pro místní rozvoj ČR jsme připravili systém změny termínu, nebo poukázek na zájezdy. Zde přikládáme odkaz na Ministerstvo pro místní rozvoj, kde problematiku zájezdů a CK rozebírají:

https://www.mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/mmr-oznamuje,-ze-zakaznici-cestovnich-kancelari-mo

Chtěli bychom Vás ujistit, že jste v dobrých rukách silné společnosti. Náš pravidelný růst a Váš stále vyšší zájem o naše služby se projevil i na limitu pojištění proti úpadku. V případě krajní nouze, která není na pořadu dne, máme limit pojistného plnění pro případ úpadku ve výši 45 000 000 Kč u Evropské pojišťovny. Tato částka zcela dostatečně pokryje všechny naše smluvní závazky. Díky institutu povinného pojištění proti úpadku tak máte jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Pokud máte nějaké dotazy, jsme Vám k dispozici na telefonním čísle +420 604 681 470 nebo na e–mailu info@usanamiru.cz.

Nynější stav je pro všechny velkou výzvou a my se snažíme, abychom v ní obstáli a všechny strany byly s výsledkem spokojeny. 

Děkujeme za pochopení a vážíme si Vaší podpory. 

S důvěrou v lepší zítřky,
za tým USA na míru
Jan Berenda a Václav Otřísal, majitelé CK