Aktuální situace kolem nového typu koronaviru

V Praze dne 21. 8. 2020

Vážení klienti, vážení přátelé,

rádi bychom Vám poděkovali za velmi silnou podporu v posledních měsících, vážíme si toho.

Situace se nejen u nás v České republice, ale i na celém světě mění z minuty na minutu. V současné době není nikdo schopen předpovědět, jak se bude situace kolem koronaviru vyvíjet. S ohledem na tuto skutečnost řešíme zájezdy postupně, dle data plánovaného odletu. Za předpokladu, že by aktuální omezení přetrvávala a mohla by ohrozit i Váš zájezd, budeme Vás kontaktovat s dostatečným předstihem (relevantní představa bývá cca 3–4 týdny před začátkem zájezdu).

V souladu s doporučením Ministerstva pro místní rozvoj ČR jsme připravili systém změny termínu, nebo vyhotovení voucheru na naše zájezdy. Jak změny termínu, tak poukázky na zájezdy jsou samozřejmě pojištěné proti úpadku. V případě požadavku na vrácení peněz je situace složitější. Na jedné straně je občanský zákoník, na druhé straně již skutečně vzniklé a prokazatelné náklady (peníze odeslané leteckým společnostem, hoteliérům a dalším dodavatelům).

A nyní otázka, která Vás zajímá nejvíce. Kdy očekáváme realizaci zájezdů? Vzhledem k otevřeným hranicím ČR, blížícímu se uvolnění restrikcí ze strany USA a postupném obnovování letecké dopravy očekáváme, že zájezdy by mohly začít být realizovatelné v první polovině měsíce října. Vše samozřejmě bude záležet na aktuální situaci v konkrétní části USA, kde se Váš zájezd má uskutečnit.

Vaše neustálá podpora a slova pochopení nás motivují k tomu, abychom tuto nelehkou situaci zvládli. A my ji i s Vaší pomocí zvládneme! Během nucené pauzy nezahálíme. Kromě toho, že řešíme přesuny letošních zájezdů, tak i tvrdě pracujeme na tom, abychom ještě více vylepšili a zkvalitnili naše služby. To nám, jak věříme, pomůže k tomu, abychom byli připraveni na „restart“ cestovního ruchu a abychom byli i poté, jako doposud, jasnou volbou pro cestovatele mířící do USA.

Chtěli bychom Vás ujistit, že jste v dobrých rukách silné společnosti. Náš pravidelný růst a Váš stále vyšší zájem o naše služby se projevil i na limitu pojištění proti úpadku. V případě krajní nouze, která ale zdaleka není na pořadu dne, máme limit pojistného plnění pro případ úpadku ve výši 45 000 000 Kč u Evropské pojišťovny. Tato částka zcela dostatečně pokryje všechny naše smluvní závazky.

Pokud máte nějaké dotazy, jsme Vám k dispozici na telefonním čísle +420 604 681 470 nebo na e–mailu info@usanamiru.cz.

Děkujeme za pochopení, vážíme si Vaší podpory a důvěry!

S úctou,
za tým USA na míru
Jan Berenda, majitel CK