Menu

Zájezd Aljaška a Yukon

Zažijte životní dobrodružství v pravé divočině na jednom z nejodlehlejších míst planety. Divoká zvěř v čele s medvědy, majestátní ledovce, divoké řeky a šestitisícové hory. Nejznámější národní park Aljašky Denali, zlatokopecké městečko Tok, westernové městečko Dawson City, sjezd řeky na raftech, rýžování zlata, pozorování velryb. To vše, a ještě mnohem víc zažijete na zájezdu Aljašku a Yukon.

Zájezd vám sestavíme na míru, dle vašich přání, požadavků a bez kompromisů. Vyzkoušejte bezstarostnou dovolenou naplánovanou do nejmenších detailů od odborníků, kteří tuto oblast pravidelně prozkoumávají. Na základě našich poznatků a zkušeností z cest vám připravíme detailní itinerář zájezdu na míru (50–80 stran). V rámci bohatého programu, který je pečlivě časově naplánovaný, objevíte skrytá místa, místní zvyklosti a dostanete tipy na nejlepší restaurace a výlety.

A jak může váš zájezd do USA vypadat?

Dovolenou začnete v největším městě Aljašky: Anchorage. Projedete se na kole stezkou podél pobřeží, nahlédnete do historie Aljašky v místním muzeu, podíváte se do největšího přístavu hydroplánů na světě, projdete se v centru města a nakoupíte zásoby na další dny. Pro milovníky turistiky je v okolí spousta horských treků.

Po Anchorage už vás čeká troška divočiny, a to nejen ta přírodní. První zastávkou bude bývalé vojenské město Whittier, kde přes 200 obyvatel žije pohromadě v jednom domě, od světa jsou odříznutí vysokými horami a jediná přístupová cesta vede jednosměrným tunelem.

Podíváte se také do Alaska Wildlife Conservation Centre, které připomíná běžnou zoo jen velmi vzdáleně a kde proběhne první seznámení s medvědy, bizony, vlky nebo losy. Při dostatku času můžete zavítat na jih do rybářského městečka Seward, v jehož blízkosti je mimo jiné známý ledovec Exit Glacier, na který se půjdete podívat.

Až opustíte Anchorage, čeká vás přejezd do městečka Talkeetna, kde absolvujete nezapomenutelný výlet letadlem k nejvyšší hoře USA – Denali (přes 6000 m). Pokud jste ještě odvážnější, je možné zvolit variantu s přistáním na ledovci, což je pro mnohé životní zážitek.

Po Talkeetně vás čeká nejhezčí z parků na Aljašce – Denali. Návštěva parku vyžaduje rezervaci s velkým předstihem a na konkrétní čas, jinak není možné park navštívit – vše pro vás zařídíme. Po návštěvě parku vás čeká trocha adrenalinu. Na hranicích parku Denali absolvujete sjezd řeky na raftech, vybrat si můžete z různých obtížností řeky.

Vaše další kroky povedou po málo frekventovaných cestách divokou krajinou plnou zvířat a nádherných výhledů. V závěru dne dorazíte do města Tok, což je jen jedna z mála zlatokopeckých osad, které během cesty navštívíte.

Mimo jiné narazíte také na Trans–Alaska Pipeline, známý aljašský ropovod, který se táhne stovky kilometrů Aljaškou a který je, vzhledem k nehostinným podmínkám aljašské zimy, technologickým zázrakem.

A protože Aljaška nejsou jenom asfaltky, zkusíte si na vaší dovolené i lehkou variantu offroadu při jízdě po známé Top of the World Highway přes vysokohorské aljašské scenérie. Cestou nesmíte minout osadu Chicken, což je další ze zapomenutých městeček z dob zlaté horečky. Na konci Top of the World Highway vás čeká vstupní brána do Kanady a do provincie Yukon – westernové městečko Dawson City, kam se dostanete trajektem přes řeku Yukon.

V Dawson City na vás dýchne atmosféra Divokého západu – uvidíte nezpevněné cesty a dřevěné chodníky, zajít můžete na vyhlášený kankánový kabaret, dát si panáka s lidským mumifikovaným prstem – což je „místní tradice“ :) nebo se podívat se do srubu Jacka Londona. Povinností pro každého českého návštěvníka je hrob dobrodruha Eskimo Welzla. V okolí města si zkusíte změnit svůj osud rýžováním zlata na břehu řeky Klondike v Bonanza Creek a podíváte se na největší těžební bagr na zlato, který byl kdy postaven.

Po Dawson City vás čeká hlavní město Yukonu Whitehorse, kde navštívíte historický parník S.S. Klondike a legendární lososí žebřík.

Dnešní den zájezdu vás čeká i výlet do Miles Canyonu, kterým protéká řeka Yukon zabarvená do neuvěřitelných zelenomodrých tónů.

Po Whitehorse se vrátíte na chvíli do USA a navštívíte zapomenuté městečko Skagway, které bylo vstupní bránou zlatokopů na Klondike – atmosféra z dob zlaté horečky na vás dýchne hned při vjezdu! Poté se i s autem přesunete trajektem skrz aljašské fjordy do města Haines. Zakotvíte ve městě Haines Junction, které je již opět v Kanadě a které bude vaší základnou pro poznání nádherného parku Kluane. Budete si moct vybrat z nepřeberného množství turistických stezek a vysokohorských treků, od těch jednodušších až po extrémní, prakticky neznačené cesty s celkovým převýšením přesahujícím 3000 metrů.

Ani následující den dovolené vás nevyvede z krásných aljašských scenérií, během kterých se podíváte do národního parku Wrangell St. Elia, odkud se vaše cesta bude zvolna točit zpět k Anchorage. Čeká vás ale ještě několik „odboček“ – první je město Valdez, kde absolvujete nezapomenutelnou plavbu k ledovci Columbia. Během plavby budete moci pozorovat velryby, divoké lvouny a mezitím vám bude nad hlavou kroužit orel bílý. To patří k tomu nejlepšímu, co můžete na Aljašce zažít. Pokud byste chtěli ve Valdezu zůstat trochu déle, naplánujeme vám spoustu výletů v okolí či projížďku na raftech nádhernými aljašskými fjordy.

Závěrečný přesun v rámci vaší dovolené v USA bude zpět do Anchorage. Cestou se zastavíte u nejdelšího údolního ledovce Matanuska a pak už zbývá opravdu jen návrat do Anchorage, odkud odletíte zpět domů.

Máte rádi věci po svém a chtěli byste program upravit? Není problém. Dovolenou v USA vám naplánujeme dle vašich představ, zařadíme proslulá i méně známá místa. Poskytneme kompletní poradenství, naplánujeme výlety do nejzajímavějších částí parků, měst a váš zájezd zařídíme od A do Z.

Nechte si zdarma zpracovat nezávaznou nabídku. Uděláme maximum pro to, abyste byli s dovolenou spokojení!