Zájezd Aljaška a Yukon

Prožijte životní dobrodružství v pravé divočině na jednom z nejodlehlejších míst planety. Divoká zvěř v čele s všudypřítomnými medvědy, majestátní ledovce, divoké řeky a šestitisícové hory. To vše, a ještě mnohem víc, to je zájezd na Aljašku a Yukon v našem podání.

Zájezd začnete v největším městě Aljašky Anchorage. Projedete se na kole stezkou podél pobřeží, nahlédnete do historie Aljašky v místním muzeu, podíváte se do největšího přístavu hydroplánů na světě, projdete se v centru města a nakoupíte zásoby na další dny. Pro milovníky turistiky je v okolí spousty horských „treků“.

Po Anchorage už vás čeká troška divočiny, a to nejen ta přírodní. První zastávkou bude bývalé vojenské město Whittier, kde přes 200 obyvatel žije pohromadě v jediném domě a odříznuti od světa vysokými horami s přístupovou cestou jednosměrným tunelem. Podíváte se také do Alaska Wildlife Conservation Centre, které připomíná běžnou zoo jen vzdáleně a kde proběhne první seznámení s medvědy, bizony, vlky nebo losy. Při dostatku času můžete zavítat na jih do rybářského městečka Seward v jehož blízkosti je mimo jiné známý ledovec Exit Glacier na který se půjdete podívat.

Až opustíte Anchorage, čeká vás přejezd do městečka Talkeetna, kde absolvujete nezapomenutelný výlet letadlem k nejvyšší hoře USA – Denali (přes 6000m). Pokud jste ještě odvážnější, je možné zvolit variantu s přistáním na ledovci, což je pro mnohé životní zážitek.

Po Talkeetně vás čeká nejhezčí z parků na Aljašce – Denali – návštěva parku vyžaduje rezervaci s velkým předstihem, na přesný čas, jinak není možné park navštívit – vše pro vás zařídíme. Po návštěvě parku vás čeká trochu adrenalinu, na hranicích parku Denali absolvujete sjezd řeky na raftech, vybrat si můžete z různých obtížností řeky.

Vaše další kroky povedou po nefrekventovaných cestách divokou krajinou, plnou zvířat a nádherných výhledů. V závěru dne dorazíte do města Tok, což je jen jedna z mála zlatokopeckých osad, které během cesty navštívíte. Mimo jiné narazíte také na Alaska Pipeline, známý aljašský ropovod, který se táhne stovky kilometrů Aljaškou a který je technologický zázrak, vzhledem k nehostinným podmínkám během aljašské zimy.

A protože Aljaška nejsou jenom asfaltky, zkusíte si dnes lehkou variantu off roadu při jízdě po známé Top of the World Highway přes vysokohorské aljašské scenérie. Cestou nesmíte minout osadu Chicken, což je další ze zapomenutých městeček z dob zlaté horečky. Na konci Top of the World Highway vás čeká vstupní brána do Kanady a provincie Yukon - westernové městečko Dawson City, kam se dostanete trajektem přes řeku Yukon.

V Dawson City na vás dýchne atmosféra divokého západu – uvidíte nezpevněné cesty a dřevěné chodníky, zajít můžete na vyhlášený kankánový kabaret, dát si panáka s lidským mumifikovaným prstem – což je místní tradice :), podívat se do srubu Jacka Londona. Povinností pro každého českého návštěvníka je hrob dobrodruha Eskimo Welzela. V okolí města si zkusíte změnit svůj osud rýžováním zlata na břehu řeky Klondike v Bonanza Creek a podíváte se na největší těžební bagr na zlato, který byl kdy postaven.

Po Dawson City vás čeká hlavní město Yukonu Whitehorse, kde navštívíte historický parník S. S. Klondike, legendární lososí žebřík a čeká vás výlet do Miles Canyonu, kterým protéká řeka Yukon zabarvená do neuvěřitelných zelenomodrých tónů.

Po Whitehorse se vrátíte na chvíli do USA a navštívíte zapomenuté městečko Skagway, které bylo vstupní branou zlatokopů na Klondaik – atmosféra z dob zlaté horečky na vás dýchne hned při vjezdu! Poté se i s autem přesunete trajektem skrz aljašské fjordy do města Haines. Zakotvíte ve městě Haines Junction, které je již opět v Kanadě a které bude vaší základnou pro poznání nádherného parku Kluane, kde si budete moct vybrat z nepřeberného množství turistických stezek a vysokohorských treků. Od těch jednodušších až po extrémní, prakticky neznačené cesty s celkovým převýšením přesahujícím 3 000 metrů.

Ani následující program vás nevyvede z krásných aljašských scenérií, během kterých se podíváte do národního parku Wrangell St. Elias, odkud se vaše cesta bude zvolna točit zpět k Anchorage, ale ještě několik „odboček“ vás čeká – první je město Valdez, kde absolvujete nezapomenutelnou plavbu k ledovci Columbia. Během plavby budete moci pozorovat velryby, divoké lvouny a mezitím vám bude nad hlavou kroužit orel bílý. To patří k tomu nejlepšímu, co můžete na Aljašce zažít. Pokud byste se chtěli ve Valdezu zastavit na trochu déle, naplánujeme vám spoustu výletů v okolí, či projížďku na raftech nádhernými aljašskými fjordy.

Během závěrečného přesunu zpět do Anchorage se zastavíte u nejdelšího údolního ledovce Matanuska a pak už zbývá opravdu jen návrat do Anchorage, odkud odletíte zpět domů.

I tak může vypadat váš zájezd na Aljašku a Yukon připravený na míru! Chcete si užít dovolenou plnou nových zážitků? Svěřte se do rukou profesionálů. Vyplňte nezávazně náš  poptávkový formulář a my vám připravíme návrh vašeho zájezdu.