Menu

Středozápad USA

V rámci tohoto zájezdu zavítáme do zřejmě nejslavnějšího parku v USA, parku Yellowstone, navštívíme indiánské oblasti v čele s ikonickým Monument Valley, skalní město Mesa Verde, monumentální oblouky v parku Arches, zlatokopecká městečka v Coloradu a spoustu dalšího.

Zájezd vám sestavíme na míru, dle vašich přání, požadavků a bez kompromisů. Vyzkoušejte bezstarostnou dovolenou naplánovanou do nejmenších detailů od odborníků, kteří tuto oblast pravidelně prozkoumávají. Na základě našich poznatků a zkušeností z cest vám připravíme detailní itinerář zájezdu na míru (50–80 stran). V rámci bohatého programu, který je pečlivě časově naplánovaný, objevíte skrytá místa, místní zvyklosti a dostanete tipy na nejlepší restaurace a výlety.

A jak může váš zájezd do USA vypadat?

Vaše dovolená v USA začne v městečku Bozeman ve státě Montana, kde si vyzvednete připravený automobil a přesunete se do prvního hotelu. Hned druhý den zájezdu se vydáte k nejslavnějšímu americkému národnímu parku Yellowstone.

Yellowstone je perla mezi parky USA. Dle našeho efektivně načasovaného itineráře se podíváte na všechna důležitá místa v parku a absolvujete ty nejlepší výlety. Yellowstone je opravdu přírodní unikát, který je zajímavý především díky svým horkým pramenům, gejzírům, bublajícím bahnitým jámám, kaňonům a vodopádům.

Yellowstone je také domovem mnoha divokých zvířat, například volně se pasoucích bizonů nebo medvědů grizzly. Program bude pokračovat návštěvou pravidelně tryskajícího gejzíru Old Faithful. Následovat bude národní park Grand Teton se stejnojmennou nejvyšší horou dosahující výšky 4197 metrů nad mořem. Park je zajímavý pro ostře se zvedající hradbu velehor, která nemá v USA obdoby.

Další den dovolené věnujete návštěvě horského městečka Jackson, kde vám doporučíme restauraci s tím nejlepším bizoním steakem v USA.

Poté se přesunete do hlavního města státu Utah, Salt Lake City. Doporučujeme navštívit největší mormonský chrám na světě, Salt Lake Temple. Lze navštívit i Great Salt Lake, Velké Solné jezero, které je výjimečné kvůli své rozloze a slané vodě.

Vaše další kroky budou směřovat do městečka Moab. V jeho blízkosti najdete další dva parky Dead Horse PointCanyonlands, který vás uchvátí svými vyhlídkami. Podle mnohých jsou lepší než ty v Grand Canyonu.

Dalším navštíveným parkem může být Arches, známý díky monumentálním pískovcovým útvarům. Jeden z nich, Delicate Arch, patří k symbolům USA. Absolvujete pěší výlet dle našeho itineráře a připravíte se na další nezapomenutelný zážitek.

Dovolená v USA bude pokračovat cestou do státu Colorado, kde narazíte na zlatokopecká městečka SilvertonDurango, které spojuje známá dálnice Million Dollar Highway. Národní park Mesa Verde je výjimečný tím, že zde najdete pozůstatky skalních obydlí původních obyvatel USA. Pro vstup do parku je nutné mít speciální povolení, které pro vás samozřejmě zařídíme.

Později projedete přes místo známe jako Four Corners, které je zajímavé tím, že spojuje hranice 4 států Colorado, Utah, Arizona a Nové Mexiko. Následovat bude cesta přes slavné Monument Valley, území Indiánského kmene Navajo.

Pokud jste nadšení fotografové, doporučujeme návštěvu Antelope Canyonu. Tento nádherně zbarvený kaňon nenajdete jinde na světě. Vstup do kaňonu je možný pouze s průvodcem a díky našim zkušenostem pro vás zařídíme vše potřebné pro vstup.

Po návštěvě meandru řeky Colorado Horseshoe Bend zamíříte do městečka Sedona v Arizoně, kde se budete kochat pohledem na červené skalní útvary. Následně se přesunete do města Phoenix. Další den už se budete pohybovat na hranici USA a Mexika. Navštívíte národní park Saguaro, kde najdete obrovské stejnojmenné kaktusy. O kousek dál je pohřebiště letadel, kde jsou zaparkované jak dopravní, tak vojenské letouny vyřazené z provozu a pohled na ně je vskutku unikátní.

Závěr vaší dovolené bude patřit San Diegu v Kalifornii. Toto město leží na západním pobřeží USA u Tichého oceánu. Při návštěvě historické části města na vás dýchne atmosféra blízkého Mexika. Poradíme vám, kde vyzkoušet to nejlepší mexické jídlo, zařídíme pro vás lekce surfingu nebo doporučíme ty nejlepší pláže pro odpočinek u oceánu. Do itineráře, který vám na míru připravíme, můžeme zařadit i návštěvu muzea na letadlové lodi USS Midway. Případně můžete zavítat do zábavních parků nebo do jedné z nejznámějších zoo na světě.

Máte rádi věci po svém a chtěli byste program upravit? Není problém. Dovolenou v USA vám naplánujeme dle vašich představ, zařadíme proslulá i méně známá místa. Poskytneme kompletní poradenství, naplánujeme výlety do nejzajímavějších částí parků, měst a váš zájezd zařídíme od A do Z.

Nechte si zdarma zpracovat nezávaznou nabídku. Uděláme maximum pro to, abyste byli s dovolenou spokojení!