Zájezd po městech a parcích západu USA

Prožijte pravý road trip po západním pobřeží USA, navštivte unikátní přírodní krásy jako Yosemity, Grand Canyon, obří Squoie a poznejte během zájezdu slavná americká města jako Los Angeles, San Francisco a Las Vegas.

Zájezd začínáme v nádherném San Franciscu. Jako první se na město podíváte z nejlepší vyhlídky Twin Peaks, abyste získali dostatečný přehled. Poté se lodí vydáte na ostrov Alcatraz, projdete se po turistickém centru Fisherman’s Wharf a po San Franciscu završíte projížďkou ikonickými tramvajemi Cable car k nejklikatější uličce světa Lombard Street. Na západ slunce se půjdete podívat, kam jinam, než na vyhlídku nad mostem Golden Gate Bridge.

Poté už vyrazíte nádhernou cestou při pobřeží, nazývanou Big Sur, která začíná od městečka Monterey, kde uděláte krátkou zastávku, případně se podíváte do jednoho z největších akvárií Monterey Bay Akvarium. Večer již dorazíte do města andělů – Los Angeles. V něm si nemůžete nechat ujít Hollywood Boulevard s Chodníkem slávy, Grifithovu observatoř a v neposlední řadě známý zábavní park Universal Studios. Projížďkou skrz Beverly Hills se dostanete na vyhlášené pláže v Santa Monice, kde se proháněli plavčíci z pobřežní hlídky.

Z Los Angeles vyrazíte Mojavskou pouští směrem Grand Canyon. Cesta je to dlouhá, ale o to více zajímavá – projedete s několika zastávkami skrz národní park Joshua Tree a část cesty bude po historické Route 66, kde na vás dýchne pravá Amerika.

Po návštěvě Grand Canyonu se vydáte k dalším neméně impozantním parkům Zion a Bryce Canyon. V obou parcích absolvujete dva půldenní výlety, podíváte se na nádherné vyhlídky a do míst, která berou dech.

Nyní je čas na trochu zábavy, přijíždíte, s krátkou zastávkou na přehradě Hoover Dam, do města hříchu Las Vegas. Krom procházky po hlavní promenádě The Strip, zkusíte své štěstí v jednom z mnoha kasin. Pokud jste příznivci nakupování, Las Vegas je to pravé místo – jsou zde výborná outletová městečka, kde se dá výborně nakoupit značkové oblečení za skvělé ceny.

Po Las Vegas je na čase pomalu vyrazit na cestu zpět k San Franciscu. Pořád na vás však čeká mnoho zajímavého, cestu k největším stromům do Sequoia parku si zpestříte průjezdem přes Death Valley, kde je nejnižší bod USA a jde také o místo kde byla naměřena nejvyšší teplota na zemi.

Po sekvojích vás čeká na závěr zájezdu třešnička na dortu - prohlídka Yosemitského národního parku. Naplánujeme vám krásné pěší trasy pro turistiku a místa s unikátním výhledem na nedotčenou krajinu. Velkolepá žulová skaliska, vodopády a rozlehlé sekvojové lesy dohromady nabízí pohled, který jinde na světě nenajdete.

Když dorazíte zpět do San Francisca, už možná začnete přemýšlet, která místa budete chtít navštívit během dovolené v příštím roce?

Chcete si užít cestu plnou nových zážitků? Svěřte se do rukou profesionálů. Vyplňte nezávazně náš poptávkový formulář a my vám připravíme návrh vašeho zájezdu.