Zájezd po městech a parcích západu USA

Prožijte pravý road trip po západním pobřeží USA. Navštivte unikátní přírodní krásy v Yosemitech, Grand Canyonu nebo u obřích stromů Sequoia.

Jednou z možností je začít zájezd v nádherném  San Franciscu. Jako první se na město podíváte z nejlepší vyhlídky Twin Peaks, odkud uvidíte San Francisco jako na dlani. Poté se lodí vydáte na slavný ostrov Alcatraz a projdete se po turistickém centru Fisherman’s Wharf. Určitě nevynecháte ani projížďku ikonickou tramvají Cable car k nejklikatější uličce světa Lombard Street. A kde jinde sledovat západ slunce, než na vyhlídce nad mostem Golden Gate Bridge?

Poté už vyrazíte nádhernou cestou při pobřeží, nazývanou Big Sur, která začíná od městečka Monterey, kde uděláte krátkou zastávku. V Monterey se můžete podívát do jednoho z největších akvárií Monterey Bay Akvarium nebo se projít po zdejším Fisherman’s Wharf. Večer již dorazíte do města andělů – Los Angeles. V něm si nemůžete nechat ujít Hollywood Boulevard s Chodníkem slávy, Grifithovu observatoř a v neposlední řadě známý zábavní park  Universal Studios. Projížďkou skrz Beverly Hills se dostanete na vyhlášené pláže v Santa Monice, kde se proháněli plavčíci z pobřežní hlídky.

Z Los Angeles se vydáte na cestu do Mojavské pouště směrem ke Grand Canyon. Cesta je to dlouhá, ale o to více zajímavá. Cestu vám zpestří malý, za to zcela výjimečný národní park Joshua Tree a část cesty proběhne po historické Route 66, kde na vás dýchne pravá Amerika.

Po návštěvě Grand Canyonu se vydáte k dalším neméně impozantním parkům Zion  a Bryce Canyon. V obou parcích absolvujete dva půldenní výlety, podíváte se na nádherné vyhlídky a do míst, která berou dech.

Nyní je čas na trochu zábavy. Přijíždíte, s krátkou zastávkou na přehradě Hoover Dam, do města hříchu Las Vegas. Krom procházky po hlavní promenádě The Strip zkusíte své štěstí v jednom z mnoha kasin. Pokud jste příznivci nakupování, Las Vegas je to pravé místo. Najdete zde velká outletová městečka, kde se dá nakoupit značkové oblečení za skvělé ceny.

Po Las Vegas je na čase pomalu nabírat směr San Francisco. Cestou ale nevynecháte několik krásných národních parků. Cestu k obřím lesům v Sequoia parku  si zpestříte průjezdem přes Death Valley. V Death Valley najdete nejnižší bod USA a také místo, kde byla naměřena nejvyšší teplota na zemi.

Po sekvojích vás čeká na závěr zájezdu třešnička na dortu v podobě Yosemitského národního parku. Naplánujeme vám krásné pěší trasy pro turistiku a místa s unikátním výhledem na nedotčenou krajinu. Velkolepá žulová skaliska, vodopády a rozlehlé sekvojové lesy dohromady nabízí pohled, který jinde na světě nenajdete.

Amerika vás uchvátí natolik, že možná už cestou zpět do San Francisca začnete přemýšlet, která místa v USA navštívíte v příštím roce.

Chcete si užít cestu plnou nových zážitků? Svěřte se do rukou profesionálů. Vyplňte nezávazně náš poptávkový formulář a my vám připravíme návrh vašeho zájezdu.