Menu

Kostarika

Vydejte se na zájezd do Kostariky, nejbezpečnější země Střední Ameriky za poznáním té nejkrásnější přírody. Kostarika má přezdívku perla Střední Ameriky, a má to svůj důvod. Najdete tu nespočet národních parků a přírodních rezervací. Kostarika je také rájem exotických zvířat, volně zde žijí lenochodi, nosálové, tukani a další exotická zvěř, kterou během zájezdu spatříte. Je také zemí úchvatných endemických rostlin, té nejlepší kávy a také výborné čokolády. Dovolená na Kostarice vám nabídne i krásné pláže Pacifického oceánu a Karibského moře. Na popis zdejší přírody prostě slova nestačí. Jednoduše, Kostarika je ráj na zemi. Pura Vida!

Zájezd vám sestavíme na míru, dle vašich přání, požadavků a bez kompromisů. Vyzkoušejte bezstarostnou dovolenou naplánovanou do nejmenších detailů od odborníků, kteří tuto oblast pravidelně prozkoumávají. Na základě našich poznatků a zkušeností z cest vám připravíme detailní itinerář zájezdu na míru (40–50 stran). V rámci bohatého programu, který je pečlivě časově naplánovaný, objevíte skrytá místa, místní zvyklosti a dostanete tipy na nejlepší restaurace a výlety.

A jak může váš zájezd do Kostariky vypadat?

Zájezd na Kostarice začíná v hlavním městě San José, kde se nachází mezinárodní letiště. Vaše kroky budou směřovat na kávovou farmu společnosti Starbucks, kde budete mít možnost vychutnat si kávu na terase s neuvěřitelným výhledem do údolí. Rozhodně doporučujeme návštěvu soukromé rezervace La Paz Waterfall Gardens, kde uvidíte krásnou přírodu, vodopády a spoustu zvířat. Následovat bude pěší výlet ke skrytým vodopádům Rio Agrio.

Později dorazíte do vesničky La Fortuna, která se nachází nedaleko od národního parku a stejnojmenného vulkánu Arenal. Zde budete mít na výběr ze spousty aktivit, kterými si zájezd na Kostarice zpestřit. Od pěších výletů v národním parku po adrenalinové aktivity jako je zip line nebo slaňování vodopádů. V blízkosti jsou také vodopády La Fortuna i několik termálních pramenů, ve kterých můžete relaxovat.

Další cíl zájezdu bude kostarická přírodní rezervace Monteverde, která je známá svým mlžným pralesem. Rezervace je považována za jednu z nejcennějších na Kostarice mimo jiné proto, že je domovem zhruba 2 500 druhů rostlin, 400 druhů ptáků a více než 100 druhů savců. V rezervaci se také můžete projít stezkou korunami stromů. Večer si užijete ve vesničce Santa Elena.

Určitě doporučujeme absolvovat plavbu na řece Rio Tárcoles, kde uvidíte volně žijící zvěř, především krokodýly. Později se podíváte do přímořského městečka Jacó, ležícího u pobřeží Pacifického oceánu. Další z národních parků, které během zájezdu navštívíte, bude národní park Manuel Antonio, který je jedním z dvanácti nejhezčích parků světa. Můžete se zde koupat na krásných písčitých plážích nebo pozorovat volně žijící lenochody, opičky a nosály.

Další z míst, které během zájezdu navštívíte, bude kráter nejvyšší aktivní sopky Kostariky, Irazú. Ten je široký 1 kilometr, nachází se v nadmořské výšce 3 432 m n. m. a za dobré viditelnosti z něj lze spatřit obě pobřeží Kostariky. Pokračovat můžete do města Cartago, které leží na úpatí sopky a kde najdete slavnou římskokatolickou baziliku Panny Marie Andělské.

Následovat bude městečko Cahuita na pobřeží Karibského moře. Tuto část Kostariky si zamilujete pro její jedinečnou karibskou atmosféru, kulturu a lokální kuchyni. Navštívíte národní park Cahuita, ve kterém se skrývají nádherné, divoké pláže, a také budete mít možnost spatřit mnoho zvířat. Park chrání jeden z mála dochovaných kostarických korálových útesů, a tak je ideálním místem pro šnorchlování. Mimo jiné zde můžete zahlédnout různé druhy ptáků, opic, pásovců, nosálů a mnoho dalších. Volitelně můžete zařadit i šnorchlování.

Dalším národním parkem v programu vašeho zájezdu může být Tortuguero. Specifikem tohoto parku je to, že se k němu nedostanete jinak než na lodi, protože je protkán vodními kanály. V parku strávíte noc a vydáte se na ojedinělou plavbu na kánoi či kajaku. Od června do září je možné pozorovat mořské želvy, které hnízdí na zdejších písečných plážích.

Národními parky se to na Kostarice jen hemží. Dalším, neméně krásným, je národní park Volcán Tenorio, který je známý pro svou jedinečnou řeku Rio Celeste. Ta má až neuvěřitelně azurovou barvu, která úžasně kontrastuje s okolní zelení pralesa.

Zájezd můžete zakončit v provincii Guanacaste na pobřeží Pacifiku, což je ideální místo na koupání a odpočinek ve skvělých přímořských resortech. Těm, kterým poznávání nestačilo, doporučíme výlet do národního parku Rincón de la Vieja. Milovníkům oceánu ukážeme zdejší nejkrásnější pláže s jemným bílým pískem nebo s malými úlomky mušliček. Pokud budete mít zájem, můžete vyzkoušet surfování a další aktivity.

Máte rádi věci po svém a chtěli byste program upravit? Není problém. Dovolenou na Kostarice vám naplánujeme dle vašich představ, zařadíme proslulá i méně známá místa. Poskytneme kompletní poradenství, naplánujeme výlety do nejzajímavějších částí parků, měst a váš zájezd zařídíme od A do Z.

Nechte si zdarma zpracovat nezávaznou nabídku. Uděláme maximum pro to, abyste byli s dovolenou spokojení!