Menu

Nejnavštěvovanější města v USA

Při rozhodování, kam se podívat do USA na dovolenou, se můžete nechat inspirovat okruhy a destinacemi, které jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější.

New York

Největší město USA, pulzující centrum obchodu, financí, módy a kultury. Ale také klidné, rozlehlé parky nebo slavná muzea a galerie. To vše zažijete během zájezdu do New Yorku. Běhěm zájezdu navštívíte slavnou Wall Street, kde sídlí newyorská burza, a především 5th Avenue, centrum světové módy, známou jako jednu z nejdražších ulic světa. Zde se také podíváte na unikátní komplex budov Rockefellerova centra a procházkou se dostanete na slavné náměstí Times Square. Po nezbytné zastávce na Empire State Building, která vám poskytne výhled na celý Manhattan, se ulicí Broadway odeberete přes slavné náměstí Times Square do skutečné oázy klidu – Central parku. Zde si v klidu odpočinete u jednoho z mnoha jezírek a rybníčků nebo navštívíte některé z venkovních divadel. Poté, co si užijete klidné prostředí parku a znovu načerpáte síly, můžete se opět vydat do města. Pořád jste koneckonců neviděli Sochu svobody, Brooklyn Bridge nebo novou budovu World Trade Centra včetně památníku teroristických útoků. V průběhu celého zájezdu si samozřejmě stihnete nakoupit vše, co chcete za skvělé ceny.

Los Angeles

Město andělů, jak se L. A. přezdívá, je místo, které vám během dovolené ve Spojených státech rozhodně nesmí uniknout! Vaše první kroky na začátku zájezdu určitě povedou na slavný Hollywood Boulevard se známým Chodníkem slávy a následně k proslulému nápisu Hollywood, kde vám poradíme místa s nejlepším výhledem. Řekneme vám, kde najít dům Walshových z Beverly Hills 90210 a filmovou část návštěvy L. A. pak završíte prohlídkou Universal Studios Hollywood. Zde uvidíte nejen filmové kulisy z klasických trháků jako Čelisti, či Psycho, ale i Transformers nebo Simpsonovi ve 4D. I poté však budete stále potkávat povědomá místa. Při návštěvě luxusní čtvrti Beverly Hills i při vyhlídce z Mulholland Drive na celé L. A. budete mít stále pocit, že toto místo už jste někde viděli. Až si budete chtít po návštěvě města trochu odpočinout, určitě zamíříte na zdejší několikasetmetrové pláže. Mezi nejslavnější z nich patří Santa Monica nebo Venice Beach, jejíž součástí je i slavná Muscle Beach, kde začínal cvičit třeba Arnold Schwarzenegger. Los Angeles, to je take špičkový sport – NHL, NBA nebo americký fotbal.

San Francisco

„Frisco“, jak Američané San Franciscu přezdívají, je jedno z nejkrásnějších měst, které můžete ve Spojených státech navštívit. Místní kopce nebudete muset zdolávat sami, stačí naskočit do legendární tramvaje Cable Car tažené lanem pod vozovkou. Ta vás přiveze až k nejklikatější uličce na světě Lombard Street. Až si prohlédnete celé krásné centrum města, vyrazíte do rybářské čtvrťi Fisherman’s Wharf, kde už na vás bude čekat loď jedoucí na známý ostrov Alcatraz. Nemusíte se bát, že se na loď nedostane – lístky vám zajistíme předem na konkrétní čas.

Než ale nasednete na loď, možná v přístavu zaslechnete mohutný řev. Není ale důvod se znepokojovat, jedná se pouze o běžnou výměnu názorů mezi místní populací Lvounů, kteří jsou vyhlášenou místní atrakcí. Po návštěvě Alcatrazu vám poradíme, kde najdete nejlepší výhled na hlavní dominantu San Francisca – slavný most Golden Gate Bridge!

Miami

Velkoměsto pulzující životem, legendární pláže v Miami Beach, ale i rozlehlé plochy národního parku Everglades! Vaše první kroky povedou na Collins Avenue, táhnoucí se podél celého Miami Beach. Zde se nachází největší množství hotelů a obchodů. Po ubytování bude už jen na vás, zda vase první kroky povedou na pláž nebo do víru velkoměsta. Jakmile se začne stmívat, je na čase okusit miamský noční život. Ať už se vydáte na Ocean Drivese slavným domem Versace, nebo na Lincoln Road, poznáte úplně novou tvář tohoto úžasného města. A kdo ví, možná v davu poznáte známou tvář a kromě zážitku si odnesete i fotku s Lenny Kravitzem nebo Shakirou.

Během pobytu se můžete vydat na nedaleký Cape Canaveral, kde sídlí Kennedyho vesmírné středisko. Uvidíte nejen odpalovací rampu pro raketoplány NASA, ale také originální přistávací modul z programu Apollo či raketoplán Atlantis, který zde má speciální expozici. Dobrodružněji naladění si projedou park Everglades a navštíví místní aligátoří farmy. A pokud sebou máte děti, rozhodně vás nenechají odjet bez návštěvy Disneylandu.

Las Vegas

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Tahle věta je možná už trochu otřepaná, ale pořád rozhodně platí! Po ubytování se určitě vydáte na The Strip, hlavní třídu Las Vegas, která se táhne celým městem. Podél této hlavní tepny Vegas uvidíte všechna známá kasina včetně kasina Bellagio, kde se odehrával děj filmu Dannyho parťáci. Obdivování architektury ale není to hlavní, co Vegas nabízí. Je proto na čase vejít dovnitř a zkusit své štěstí! Ať už se usadíte u stolu na blackjack, poker nebo vyzkoušíte ruletu, rozhodně nebudete litovat. Žádné jiné místo na světě vám nemůže nabídnout takový zážitek ze hry jako právě Vegas! Navštívíte Stratosphere Tower, která nabízí spoustu atrakcí a krásný výhled na noční Vegas. Nebudete se domů ale vracet pouze se zážitky, poradíme vám, která outletová města v okolí navštívit a perfektně nakoupit.

Pozice Las Vegas je perfektní pro pořádání výletů do okolí. Proto se vydáte podívat na unikátní přehradu Hoover Dam nebo Red Rock Canyonu.

Washington, D.C.

Hlavní město Spojených států amerických a sídlo prezidenta i kongresu. Důvodů, proč Washington D.C. navštívit, je mnoho. Při návštěvě Washingtonu na první pohled poznáte, že se od většiny amerických měst zásadně liší - nejsou zde totiž žádné mrakodrapy. Nejvyšší budovou města je sídlo amerického kongresu Kapitol. Žádná stavba ve městě nesmí být vyšší. Od Kapitolu se pak vydáte širokým bulvárem National Mall k Washingtonovu monumentu, postavenému na počest prvního amerického prezidenta George Washingtona. Poté se vaše kroky mohou vydat mnoha směry, ale ať už vyrazíte kamkoliv, narazíte na unikátní památku. Samozřejmě se podíváte na Bílý dům, za návštěvu však rozhodně stojí i unikátní budova Lincolnova památníku. Rozhodně si však nenecháte ujít prohlídku budovy Pentagonu, a když už budete poblíž, navštívíte i slavný Arlingtonský hřbitov, známý z mnoha filmů svými dlouhými řadami bílých náhrobků. Stihnout ve Washingtonu navštívit vše není snadné, my vám ale pomůžeme vybrat to nejlepší.

Orlando

Vyražte do Orlanda a dopřejte si neopakovatelné prázdniny, na které budete dlouho vzpomínat. Samotné Orlando však není hlavním cílem vaší cesty, tím jsou zábavní parky, tematické rekreační oblasti, pláže, vodní světy a mnoho dalších atrakcí! Ať už vyrazíte do parku Sea World prohlédnout si show kosatek, delfínů, filmového zábavního parku Universal Studio, či pohádkového parku Walt Disney, nebo se vydáte do Kennedyho vesmírného centra na Cape Canaveral, budete plni zážitků ještě dlouhou dobu. Právě návštěva Kennedyho vesmírného centra je neopakovatelným zážitkem. Prohlédnete si řídící budovu NASA, odpalovací rampu raketoplánů i samotný raketoplán Atlantis, který se zúčastnil 33 vesmírných misí. Sáhnete si na měsíční kámen a sami si vyzkoušíte start raketoplánu v trenažeru používaném pro výcvik kosmonautů. Až budete chtít trochu ubrat plyn, ideální volbou bude malebné městečko Cocoa Beach a energii dobíjející krásné písečné pláže.

Orlando nabízí skvělou příležitost zkombinovat během dovolené zábavu s odpočinkem a relaxací.

San Diego

Město ležící v přímořském pásu Orange County s plážemi plnými surfařů, o kterém jeho obyvatelé prohlašují, že je nejlepším městem v celé Americe. První kroky zájezdu vás zavedou na promenádu Ocean Front Walk, která spojuje tři hlavní městské pláže a je plná cyklistů, bruslařů, běžců či skateboardistů. Zde si užijete skutečnou pohodu a životní styl, který západní pobřeží USA nabízí.

Největší atrakce San Diega však nejsou jeho nádherné pláže, ale unikátní Balboa Park, který vznikl na počátku 20. století a hostil několik mezinárodních výstav. Díky tomu nabízí na své obrovské ploše mix různých architektur, spoustu muzeí a úchvatné zahrady. San Diego je take rájem fandů zvířecí říše, ať už jde o fenomenální San Diego ZOO nebo park Sea World nabízející mnoho představení s delfíny, kosatkami a dalšími mořskými živočichy. Ve chvíli, kdy budete mít pocit, že zážitků bylo pro tento den již dostatek, vždy se budete moci vrátit na krásné sandiegské pláže a dopřát si na nich zaslouženého odpočinku. Koneckonců ať už budete kdekoliv ve městě, cesta k nejbližší pláži vám nezabere více než 10 minut.

Seattle

Žádná jiná část USA nepřipomíná kanadskou přírodu více než Seattle a jeho okolí. Seattle je známý také pod přezdívkou „Smaragdové město“ díky množství zeleně, kterou je celé město a jeho okolí charakteristické. První dominantou, kterou uvidíte při cestě z letiště do centra Seattlu, je 184 metrů vysoká budova Space Needle, v jejímž nejvyšším patře je umístěna rotující restaurace Sky City. Vyhlídková terasa na vrcholu věže nabízí pohled nejen na panorama Seattlu, ale také na Kaskádové pohoří, Mount Rainer, okolní zálivy, ostrovy a v neposlední řadě na stále aktivní sopku Mount St. Helens, která celé panorama Seattlu dotváří. Samotný Seattle nabízí mnoho unikátních míst, která stojí za to během zájezdu vidět. Jedním z nich je Experience Music Project, muzeum s exponáty jako například ručně psané písně Kurta Cobaina či rozmlácenou kytaru Jimiho Hendrixe. Stejně důležité jako samotné město je však jeho okolí, plné jezer, hor a celkově krásné přírody. Vydáte se na plavbu lodí v zátokách Seattlu a na pěší nebo cyklistické výlety do okolní přírody.

Boston

Boston vás brzy po příletu přesvědčí, že se jedná o jedno z nejkrásnějších amerických měst. Během zájezdu vám nabídneme vyváženou kombinaci městského ruchu, poklidných čtvrtí, parků a je to také významné kulturní a vzdělávací centrum Spojených států. Určitě se vydáte po stopách války o nezávislost, kterou vás provede značená cesta Freedom Trail. Ta mapuje ty nejznámější místa jako Bunker Hill či Paul Rever House a dovede vás i na palubu fregaty USS Constitution. Váš zájezd v Bostonu však nezůstane pouze u historických památek, navštívíte unikátní New England Aquarium, které je domovem více než 20 000 zvířat a prohlédnete si i Museum of Fine Arts, ve kterém jsou vystavena díla umělců jako Claude Monet nebo Vincent van Gogh.

Až budete chtít z ruchu centra města na chvíli uniknout do klidnějších částí města, vydáte se přes Charles River do univerzitní čtvrti Cambridge, ve které sídlí známé školy jako Harvard a M.I.T. V Bostonu si na své přijdou i příznivci sportu. Navštívíte zde Fenway Park, nejstarší stále využívaný baseballový stadion v USA, zajít můžete na hokejový zápas místních Bruins nebo basketbalových Celtics.

Karibik na lodi

Během zájezdu proplujete Karibik, navštívíte Bahamy, Jamajku, Mexiko i Dominikánskou republiku. A přitom nebudete muset neustále balit, vybalovat a stresovat se s cestováním. Takovou možnost vám nabídne pouze plavba na zaoceánské lodi! Jakmile se nalodíte, budete si moci užívat komfortní prostředí plné příležitostí k relaxaci a zábavě. Po návštěvě fitness centra či sportovního hřiště si odpočinete ve vířivce a před večeří ještě stihnete příjemnou masáž ve welness centru. Po skvělé večeři zajdete do kina a večer zakončíte lahodným koktejlem na jednom z barů. Připraveny pro vás budou i kurzy jógy, kreslení, vaření či tance. A vaše děti se rozhodně také nudit nebudou. Vyškolený personál pro ně má připraveny soutěže, hry a maškarní bály. Až loď dopluje k přístavu, oslní vás nádherný pohled na pevninu, kde budete moci nakoupit pár suvenýrů. Po prohlídce ostrova jeho návštěvu zakončíte opalováním na pláži a plaváním s delfíny. Díky pobytu na lodi se nebudete muset zdržovat žádným ubytováváním a balením, proto budete mít na vše dostatek času. Výlet na lodi se také dá výborně zkombinovat s návštěvou Floridy, či New Yorku.