Zájezd Havajské ostrovy

Havajské ostrovy jsou jako osamocený klenot uprostřed Tichého oceánu a naprosto se liší jak přírodou, tak kulturou od kontinentálních USA a možná i zbytku světa. Pro maximální zážitek z dovolené na Havaji je potřeba dokonalé plánování víc než kdekoli jinde, jen tak poznáte vše co vám může tento exotický ráj nabídnout.

Nejbližší kontinentální bod je 3 858 km vzdálená Kalifornie a následuje až Tokio 6 191 km, což samo o sobě značí, že na Havaji se vyvíjelo něco unikátního, nezávisle na pevninském životě – nic z toho co Havaj nabízí na kontinentálních USA neuvidíte (a naopak). Na ostrovech se mísí několik kultur – asijská, americká, evropská i latinskoamerická, čemuž odpovídá i místní styl života a v také místní kuchyně.

Ostrovy jako takové vznikly sopečnou aktivitou a samy sopky, z nichž jsou některé stále aktivní, jsou jedním z lákadel ostrovů. Mezi další lákadla patří deštné pralesy, nádherné pláže, džungle, skalní vodopády, skrytá údolí, pozorování velryb keporkaků, veškeré myslitelné vodní sporty, včetně surfingu, potápění a mnoho dalšího. Se vším máme zkušenosti, poradíme vám tipy na výlety (jednoduché i náročnější trasy), zorganizujeme výlet lodí na pozorování velryb, výstup do kráteru sopky, pozorování tekoucí lávy nebo pokud chcete během dovolené pouze relaxovat, vybereme pro vás ty nejkrásnější pláže, kde si užijete maximálního odpočinku proloženého pár lekcemi surfování a testováním místní rozmanité kuchyně a koktejlů. Nebo od všeho to nejlepší…

Rádi vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku zájezdu na Havaj, včetně orientačního programu, stačí vyplnit vaší představu zájezdu v našem poptávkovém formuláři. V dalším textu se dočtete něco o jednotlivých ostrovech…

Do Havajských ostrovů patří 4 hlavní ostrovy (Oahu, Maui, Havaj – Big Island, Kauai) a několik menších ostrůvků. Aby byla vaše dovolená co nejrozmanitější doporučujeme navštívit alespoň 2-3 ostrovy v závislosti na délce vašeho zájezdu. Časy strávené na jednotlivých ostrovech vám samozřejmě naplánujeme, stejně tak i připravíme a zařídíme přelety mezi jednotlivými ostrovy.

Oahu

Symbolem tohoto ostrova je hlavní město Honolulu s věhlasnou pláži Waikiki nad kterými se tyčí dominanta ostrova, vyhaslá sopka Diamond Head. Dalšími místy, které stojí za návštěvu je bezesporu přístav Pearl Harbour, jehož zničením vstoupily USA do 2. světové války. Oahu je také nejlepší místo, kde poznat havajskou kulturu, je zde spoustu původních vesniček plných obyvatel žijících tradičním místním životem.

Oahu

Maui

Tento ostrov se těší svojí oblibě především díky krásné divočině ve středu ostrova, nádherným plážím, golfovým hřištím, hlubokým údolím a kráteru sopky Haleakala, kam se dají podnikat skvělé výlety za krásami přírody, deštným pralesům plných kapradin a v neposlední řadě je jedním z nejlepších míst pro pozorování velryb.

Maui

Big Island

Neboli Havaj, je největší z ostrovů (jak napovídá název) a je ideální pro všechny, kteří chtějí mít všechny přírodní krásy na jednom místě – kouřící sopky, pouště, slunná pobřeží, zasněžené vrcholky hor, kapradinové lesy i luxusní plážové resorty se skvostnými plážemi. Zážitkem je výlet na vrchol nejvyššího bodu Havaje, sopku Mauna Kea, kde vás nezřídka překvapí sněhová nadílka.

Big Island

Kauai

Kauai bývá nazýván Zahradní ostrov, pěstuje se zde cukrová třtina, ananasy nebo kávovník. Ostrov láká malebnými vodopády a kaňony, je zde strmé skalnaté pobřeží i tzv. Kapradinová jeskyně, v níž uzavírali sňatek domorodí náčelníci. Zdejší prostředí lákalo i hollywoodské filmaře, na Kauai vznikly filmy Jurský park, MASH nebo Dobyvatelé ztracené archy. Kuriozitou ostrova jsou všudypřítomné zdivočelé slepice. Na ostrově je jediná splavná řeka Havajských ostrovů Wailua.

Kauai