Menu

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy jsou osamocený klenot uprostřed Tichého oceánu a od zbytku světa se naprosto liší jak přírodou, tak kulturou. Na Havaji si přijdou na své všichni od milovníků výletů do panenské přírody po vyznavače odpočinku na nejhezčích plážích světa. Na čtyřech největších ostrovech Maui, Kauai, Big Island a Oahu najdete bambusový les, deštné pralesy, vodopády nebo sopky HaleakalaManua Kea. Na ostrově Kauai najdete jedinečný Waimea Canyon a dechberoucí útesy na pobřeží Na Pali Coast. A k tomu nespočet pláží od skrytých a méně známých až po světoznámou pláž Waikiki. Dovolená na Havaji se prostě zalíbí každému.

Zájezd vám sestavíme na míru, dle vašich přání, požadavků a bez kompromisů. Vyzkoušejte bezstarostnou dovolenou naplánovanou do nejmenších detailů od odborníků, kteří tuto oblast pravidelně prozkoumávají. Na základě našich poznatků a zkušeností z cest vám připravíme detailní itinerář zájezdu na míru (50–80 stran). V rámci bohatého programu, který je pečlivě časově naplánovaný, objevíte skrytá místa, místní zvyklosti a dostanete tipy na nejlepší restaurace a výlety.

A jak může váš zájezd do USA vypadat?

Vaše dovolená na Havaji začne na ostrově Maui. Na první den pro vás připravíme lehký aklimatizační program. Ten bude detailně popsán v itineráři a může zahrnovat například návštěvu Iao Valley. Hora tohoto úžasného zeleného údolí je jedním ze symbolů ostrova Maui, má tvar jehly a v havajských dějinách hrála důležitou roli.

Poté se přesunete do rybářského městečka Lahaina, kde od nás dostanete doporučení na výbornou místní restauraci. Z Lahainy také vyplouvají lodě za pozorováním velryb keporkaků, kteří se v zimních měsících hojně přesouvají do zdejších vod. Nepřehlédnutelným přírodním úkazem je vulkán sopky Haleakala, jejíž průměr je neuvěřitelných 11 km.

Doporučíme nejvhodnější místa na vyhlídky a také výlety. Pomůžeme zařídit i rezervaci pro pozorování východu slunce z této hory, jejíž název v havajštině znamená „dům slunce”. Dovolená bude pokračovat do úžasného bambusového lesa, kam vás zavede výlet Pipiwai Trail.

Další den dovolené na ostrově Maui bude věnován Hana Highway. Zastávek na Road to Hana je tolik, že je v jeden den nelze zvládnout všechny. My vám ale, díky našim zkušenostem a na míru připravenému itineráři, pomůžeme vybrat jen ty nejzajímavější. Na Road to Hana také ochutnáte úžasnou veganskou zmrzlinu nebo si zakoupíte čerstvé ovoce v místních samoobslužných stáncích.

Pokračování v programu na Maui může být ve znamení místních pláži, kde vám budou dělat společnost karety obrovské. Můžeme pro vás také zařídit let helikoptérou nad ostrovem, či půldenní šnorchlování na ostrově Molokini, kde jsou úžasné korálové útesy, a právem se tak řadí mezi nejlepší šnorchlovací místa světa.

Vaše dovolená pokračuje prvním z velmi krátkých přeletů mezi havajskými ostrovy. Přeletíte totiž z Maui na ostrov Big Island. Největšími lákadly ostrova jsou bezesporu národní park Volcanoes a sopka Manua Kea. V parku Volcanoes budeme moci pozorovat aktivní vulkán sopky Kilauea a zároveň je park jedním z mála míst na světě, kde je možné vidět tekoucí lávu.

Manua Kea je nejvyšší hora světa, pokud se počítá výška ode dna oceánu, měří 10 205 metrů. Nad hladinu oceánu ční do výšky 4 205 metrů a úchvatný je především pohled z ní na západ slunce. Celý výlet je třeba dokonale naplánovat, aby byla možnost tuto úchvatnou podívanou sledovat.

Díky našemu itineráři budete přesně vědět, kde a kdy být a co udělat pro to, aby vás strážci parku pustili až na vrchol. Big Island toho ale nabízí mnohem víc a vaši dovolenou na tomto ostrově doplní deštný prales v okolí vodopádu Akaka Falls, skryté pláže s černým pískem, historické území původních polynéských obyvatel v místě zvaném Pu’uhonua o Hōnaunau, či jedinečný pohled na Waipi’o Valley.

Třetí z havajských ostrovů, který během dovolené navštívíte, je Kauai. Kauai, který je nazýván „ostrov zahrad“, je z celého souostroví nejstarší a podle mnohých také nejhezčí.

Na ostrově najdete Waimea Canyon, kterému se přezdívá Grand Canyon Pacifiku a až se do kaňonu podíváte, tuto přezdívku určitě potvrdíte. Na rozdíl od Grand Canyonu je Waimea Canyon více zelený a zarostlý bujnou vegetací. Zastávek, vyhlídek a výletů je zde nespočet a náš itinerář doporučí to nejlepší z nich. Dalším lákadlem je pobřežní oblast zvaná Na Pali Coast. Pohled na Na Pali Coast je vskutku dechberoucí.

Panenské krajině pomáhá i to, že na většinu míst se nedostanete jinak než lodí a kotvení je zde zakázané. Rádi vám zprostředkujeme plavbu kolem Na Pali Coast a nezřídka kdy vám budou společnost dělat volně žijící delfíni. Na Kauai najdete také jeden z nejhezčích výletů na světě – Kalalau Trail. Kalalau Trail se dá absolvovat v několik podobách od krátkého výletu až po celodenní túru. Na Kauai také můžete ochutnat místní rum nebo vyzkoušet havajský pokrm Poke. Trochu relaxace můžete zažít buď na odlehlých plážích, nebo v městečku Hanalei.

A už je čas navštívit nejlidnatější z havajských ostrovů, ostrov Oahu.

Oahu nabízí dvě tváře. Jednu kosmopolitní se světoznámou pláží Waikiki, výškovými hotely, bary a obchody s módními značkami. Druhá tvář ostrova nabízí neposkvrněnou přírodu, písčité pláže, na kterých dovádí surfaři nebo farmy s místními potravinami a kávou.

Na Oahu je také hodně možností výletů. V rámci programu, který pro vás připravíme, nevynecháte výlet na Manoa Falls, jejichž okolí inspirovalo i tvůrce filmu Jurský Park či seriálu Ztraceni. Výlet s jedinečným pohledem na hlavní město ostrova Oahu – Honolulu, vám nabídne výlet na Diamond Head. Jak se pěstují, sklízí a upravují ananasy uvidíme na velkolepých plantážích společnosti Dole.

Historie na vás dýchne v centru města Honolulu a události spojené s druhou světovou válkou si připomenete v přístavu Pearl Harbor. V rámci prohlídky Pearl Harbor můžete navštívit památník USS Arizona, místní návštěvnické centrum se spoustou expozic, nebo ponorku USS Bowfin.

Závěrečná část dovolené na Havaji může patřit výletu na ranč Kualoa Ranch, který si projedete na koni, nebo na čtyřkolce. Také můžete zvolit relax na mnoha z místních plážích. Prostě ideální dovolená v USA.

Máte rádi věci po svém a chtěli byste program upravit? Není problém. Dovolenou v USA vám naplánujeme dle vašich představ, zařadíme proslulá i méně známá místa. Poskytneme kompletní poradenství, naplánujeme výlety do nejzajímavějších částí parků, měst a váš zájezd zařídíme od A do Z.

Nechte si zdarma zpracovat nezávaznou nabídku. Uděláme maximum pro to, abyste byli s dovolenou spokojení!