Havajské ostrovy

Havajské ostrovy jsou osamocený klenot uprostřed Tichého oceánu a naprosto se liší jak přírodou, tak kulturou, od zbytku světa. Na Havaji si přijdou na své všichni od milovníků panenské přírody po vyznavače odpočinku na nejhezčích plážích světa. Pro maximální zážitek z dovolené na Havaji je potřeba dokonalé plánování víc než kdekoli jinde. Jen tak poznáte vše, co vám může tento exotický ráj nabídnout. Jedinečná příroda a kultura dělá z Havaje ráj na zemi.

Ostrovy jako takové vznikly sopečnou aktivitou a samy sopky, z nichž jsou některé stále aktivní, jsou jedním z lákadel ostrovů. Mezi další lákadla patří deštné pralesynádherné plážedžungleskalní vodopádypozorování velryb keporkaků, veškeré myslitelné vodní sporty, včetně surfingupotápění a mnoho dalšího. Se vším máme zkušenosti, poradíme vám tipy na výlety (jednoduché i náročnější trasy), zorganizujeme výlet lodí na pozorování velryb, výstup do kráteru sopky, pozorování tekoucí lávy nebo pokud chcete během dovolené pouze relaxovat, vybereme pro vás ty nejkrásnější pláže, kde si užijete maximálního odpočinku proloženého pár lekcemi surfování a testováním místní rozmanité kuchyně a koktejlů. Nebo od všeho to nejlepší…

Do Havajských ostrovů patří 4 hlavní ostrovy (OahuMaui, Havaj – Big IslandKauai) a několik menších ostrůvků. Aby byla vaše dovolená co nejrozmanitější, doporučujeme navštívit alespoň 2-3 ostrovy v závislosti na délce vašeho zájezdu. Časy strávené na jednotlivých ostrovech vám samozřejmě naplánujeme, stejně tak i připravíme a zařídíme přelety mezi jednotlivými ostrovy.

Rádi vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku zájezdu na Havaj, včetně orientačního programu. Stačí popsat vaši představu zájezdu v našem poptávkovém formuláři. V dalším textu se dočtete více o jednotlivých ostrovech…

Oahu

Symbolem tohoto ostrova je hlavní město Honolulu s věhlasnou pláži  Waikiki, nad kterými se tyčí dominanta ostrova, vyhaslá sopka  Diamond Head. Dalším místem, které stojí bezesporu za návštěvu, je přístav Pearl Harbour. Oahu je také nejlepší místo na poznání havajské kultury, protože se zde nachází spousta původních vesniček, jejichž obyvatelé žijí tradičním místním způsobem života.

Oahu

Maui

Tento ostrov se těší svojí oblibě především díky krásné divočině, nádherným plážím, golfovým hřištím a kráteru sopky Haleakala. Velmi popůlární je také proto, že se jedná o jedno z nelepších míst na světě pro pozorování velryb keporkaků. Maui toho nabízí zkrátka hodně, stačí si vybrat nebo si nechat od nás poradit.

Maui

Big Island

Neboli Havaj, je největší z ostrovů a je ideální pro všechny, kteří chtějí mít všechny přírodní krásy na jednom místě – kouřící sopky, pouště, slunná pobřeží, zasněžené vrcholky hor, kapradinové lesy i luxusní plážové resorty se skvostnými plážemi. Zážitkem je výlet na vrchol nejvyššího bodu Havaje, sopku Mauna Kea, kde vás nezřídka překvapí sněhová nadílka.

Big Island

Kauai

Kauai bývá nazýván Zahradní ostrov, pěstuje se zde cukrová třtina, ananasy nebo kávovník. Ostrov láká malebnými vodopády a kaňony, je zde strmé skalnaté pobřeží i tzv. Kapradinová jeskyně, v níž uzavírali sňatek domorodí náčelníci. Zdejší prostředí lákalo i hollywoodské filmaře, na Kauai vznikly filmy Jurský park, MASH nebo Dobyvatelé ztracené archy. Kuriozitou ostrova jsou všudypřítomné zdivočelé slepice. Na ostrově je jediná splavná řeka Havajských ostrovů Wailua.

Kauai